Meslektaşım sevgili Ayşe Bilge Selçuk’un yeni kitabı “İnsan her koşulda” nihayet geldi. Şiirlerin bilimsel verilerle harmanlandığı bir hümanist manifesto yazmış Bilge. Akıcı ve duru Türkçesi, sağlam kuramsal temeli ve verilere dayanan yaklaşımıyla sıra dışı bir kitap bu. Aklıyla gören, kalbiyle işiten insanların çoğalması için yazılmış bu kitap hepimize iyi gelecek. Alın, okuyun, tartışalım.

7 Şubat 2020

prof-dr-selcuk-sirin
Prof. Dr. Selçuk ŞİRİNAkademisyen - Yazar

ZEVKLE OKUDUĞUM

BENİ ZENGİNLEŞTİREN BİR KİTAP

Ayşe Bilge Selçuk’un İNSAN HER KOŞULDA kitabını okuyorum. Anne babaların ve çocukla ilgilenen eğitimcilerin zevkle okuyup rahat anlayabilecekleri bir kitap. Okurken hem kendimi buluyorum hem de zenginleşip yenileniyorum. Sayfa kenarlarına sürekli notlar alıyorum. Çok zevkli bir süreç, acele etmiyorum, tadını çıkarıyorum.

Akademisyenlerimizi Ayşe Bilge Selçuk gibi kitaplar yazmaya teşvik etmek istiyorum. Bilimi halkın diliyle anlatmanın kültürümüzü zenginleştirip demokrasimizi kuvvetlendireceğine inanıyorum. Kendisini tebrik ediyor ve daha nice kitaplar yazmaya davet ediyor ve diyorum ki;

– Değerli Ayşe Bilge Selçuk, iyi ki varsın, iyi ki yazıyorsun. Araştırmalarınla ve kitaplarınla insanlarımızın hayatına önemli katkılar yaptığına inanıyor ve sana ülkemin geleceği adına teşekkür ediyorum. Selamlar, sevgiler.

23 Ocak 2020

prof-dr-dogan-cuceloglu
Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLUPsikolog

Anne babalık, mizaç ve insan gelişimi alanında bilgi ve fikirlerle dolu, akıcı ve duru anlatımlı, konunun ustasından bir kitap.. Bu bir Klasik olacak

30 Aralık 2019

prof-dr-yanki-yazgan
Prof. Dr. Yankı YAZGANPsikiyatrist